IDEC

Idec to potężny Japoński producent działający na rynku światowym od 1945 roku. Rzetelna praca nad każdym z produktów sprawiła, że IDEC widnieje jako wiodący producent. Dostarcza nam komponenty dla automatyki przemysłowej, systemy ochrony przeciwwybuchowej, a także urządzenia związane z bezpieczeństwem maszyn oraz sterowaniem. Ponadto w ofercie posiada także oświetleniowe rozwiązania LED. 

Celem IDEC, jest dostarczanie produktów, które znajdą zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu. Idąc w tym kierunku, producent nieustannie wprowadza nowe technologie, a dotychczasowe udoskonala. Nad każdym z produktów skrupulatnie czuwa grono doświadczonych oraz wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy posiadają ogrom wiedzy. Mimo tego, w dalszym ciągu ją pogłębiają. IDEC swoją działalność prowadzi w wielu państwach świata, między innymi w:

 • USA,
 • Tajwanie,
 • Chinach,
 • Kanadzie,
 • Niemczech,
 • Singapurze,
 • Australii.

Osiągnął bardzo wysoko usytuowaną pozycję na światowym rynku, a wszystko to zawdzięcza swojej rzetelnej pracy. Osiągnięcia IDEC pozwoliły na zakup firmy APEM i tak w 2017 roku oferta producenta została wzbogacona o dodatkowe produkty. Tym samym obecnie oferta IDEC to szereg komponentów takich jak:

 1. sterowniki PLC,
 2. panele HMI,
 3. przekaźniki elektromagnetyczne,
 4. zasilacze,
 5. czujniki optyczne,
 6. maszynowe oświetlenia LED.

Wszystkie produkty dostarczane przez IDEC tworzone są pod okiem specjalistów, dzięki czemu są produktami o wysokiej niezawodności. Tworzone są z wielką pasją oraz precyzją z najwyższej jakości komponentów. Spośród szerokiej gamy asortymentu tworzonego przez IDEC szczególną uwagę należy jednak zwrócić na produkty, jakimi są panele operatorskie HMI.

Panele operatorskie HMI IDEC oraz ASEM

Panele te wykonane zostały z różnorodnymi funkcjonalnościami. W zależności od wybranego modelu są to panele z dotykową matrycą lub przenośne z przyciskami. Bardzo istotnym i cenionym przez kontrahentów atutem w panelach ASEM jest to, że występują modele, które mają zintegrowany sterownik PLC.  Panele pochodzące od firmy ASEM zostały wyposażone w bardzo liczne protokoły komunikacyjne, takie jak: Profinet, EthernetIP, EtherCAT oraz BACnet. Umożliwiają one intuicyjną pracę z panelem. Szeroka gama produktową zawiera poszczególne panele HMI, tj.:

 • Panele HMI dotykowe serii GH ,
 • Panele HMI SmartAXIS Touch,
 • Panele HMI dotykowe ASEM,
 • Panele HMI przenośne (pendant).

Dotykowe HMI z serii GH

Panele dotykowe HMI IDEC dysponują bardzo jasnym, przejrzystym oraz wyraźnym wyświetlaczem LED. Dostępne modele paneli występują w rozmiarach od 4,3 do 15 cali. W zależności od wybranego modelu, panele dotykowe IDEC posiadają dotykową nakładkę rezystancyjną lub pojemnościową multitouch. Zaprojektowane zostały do pracy w temperaturze od -20 do 60 stopni Celsjusza. 

SmartAXIS HMI

Panele operatorskie SmartAXIS Touch to panele, które występują z wkomponowanym sterownikiem PLC, który posiada kolorowy ekran lub monochromatyczny. Panel HMI z wbudowanym PLC uruchamia się bardzo szybko, a dokładniej 3 sekundy jest gotowy do pracy. Wyposażony jest w 8 wejść oraz 4 wyjścia o prądzie 10A lub 8 wejść, 4 wyjścia tranzystorowe oraz 2 wyjścia analogowe. Ponadto istnieje możliwość ich rozbudowy maksymalnie do 192 wejść/wyjść. 

HMI ASEM

Panele HMI dotykowe ASEM występują w wielkościach od 4,3 cala aż do 24 cali. Wykonane zostały w standardowych wymiarach w aluminiowej obudowie. W zależności od wybranego modelu, panele dotykowe IDEC posiadają dotykową nakładkę rezystancyjną lub pojemnościową multitouch. Zaprojektowane zostały do pracy w temperaturze od -20 do 60 stopni Celsjusza. Panele HMI ASEM programowane są za pomocą oprogramowania PremiumHMI lub nowszym UNIQO HMI. 

HMI Pendant

Przenośny panel operatorski pendant to bardzo lekkie urządzenie, a mimo to bardzo wytrzymałe oraz funkcjonalne. Wyposażony jest w ekran 4,3 cala z dwunastoma funkcyjnymi przyciskami, przełącznik, przycisk E-stop, a także przycisk zezwolenia. Panel HMI pendant posiada proste w obsłudze oprogramowanie WindOI-NV4, które jest bardzo proste, szybkie oraz efektowne. Dodatkowo dzięki temu, że panel posiada liczne drivery bez przeszkód współpracuje ze sterownikami oraz innymi urządzeniami znanych producentów. Można tutaj wyróżnić takich jak: Omron, Siemens, Ge Fanuc, Schneider Electric, oraz wiele innych. Bardzo ważnym aspektem jest to, iż panel HMI przenośny IDEC jest wstanie wytrzymać upadek do 1,5m .

Porównanie produktów (0)


Panel operatorski HMI FT1A-M12SA Panel HMI FT1A-M12SA producenta IDEC zasilany jest napięc..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI FT1A-M14SA Panel HMI FT1A-M14SA producenta IDEC zasilany jest napięc..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI FT1A-C12RAPanel HMI FT1A-C12RA producenta IDEC zasilany jest napięci..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI FT1A-C14RAPanel HMI FT1A-C14RA producenta IDEC zasilany jest napięci..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG1G-4VT22TF-B  Panel HMI HG1G-4VT22TF-B producenta IDEC o zasilaniu 2..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG2G-5TT22TF-W  Panel HMI HG2G-5TT22TF-W producenta IDEC o zasila..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG2G-V5FT22TF-W  Panel HMI HG2G-V5FT22TF-W producenta IDEC o..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG3G-V8XT22MF-W  Panel HMI HG3G-V8XT22MF-W producenta IDEC o..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG3G-VAXT22MF-W  Panel HMI HG3G-VAXT22MF-W producenta IDEC o..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG4G-VCXT22MF-B  Panel HMI HG4G-VCXT22MF-B producenta IDEC o..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Panel operatorski HMI HG5G-VFXT22MF-B  Panel HMI HG5G-VFXT22MF-B producenta IDEC o..
Produkt na zapytanie
+
porównaj
Wyświetlono: 1 do 11 z 11 (1 stron)
zamknij
Jedno konto - wiele możliwości
Kliknij, aby przeglądać produkty.
Twoja sesja nie wygaśnie. Po przełączeniu sklepu nadal będziesz zalogowany.