Zdalne połączenie i programowanie HMI Weintek cMT

Zdalne połączenie i programowanie HMI Weintek cMT

Posted By: Sławek Published: 21/08/2019 Times Read: 613 Comments: 0

Panele operatorskie firmy Weintek serii CMT, dostarczają wielu możliwości. Oprócz wielu ogólnodostępnych bibliotek graficznych i szerokich możliwości programowania dają również możliwość połączenia zdalnego z panelem za pomocą usługi EasyAccess 2.0. Połączenie zdalna niesie za sobą wiele zalet, gdy klient zechce zmian w projekcie nie będzie konieczne wyjeżdżanie na obiekt, wystarczy zalogować się do urządzenia i wgrać projekt z poprawkami nie opuszczając miejsca pracy. Dodatkowo dzięki usłudze Easy Access można podejrzeć panel i to co na nim się znajduję jak i sterować nim z każdego miejsca na świecie, wystarczy tylko połączenie z internetem.


Panele z serii CMT zostały wyposażone w EasyAccess 2.0. Kupując panel zyskuje się również dostęp do takiej usługi. By zestawić zdalne połączenie z panelem należy wykonać kilka prostych kroków.Pierwszym krokiem jest połączenie panelu do sieci internetowej(portu WAN łączymy z np. routerem).Następnie odczytać klucz sprzętowy znajdujący się w ustawieniach panela.Po odczytaniu klucza sprzętowego przechodzimy na stronę: https://account.ihmi.net i tworzymy tam nową domenę oraz konto administratora.

Gdy przejdziemy proces rejestracji otrzymamy link aktywujący. Po aktywowaniu konta można przejść do logowania się na utworzoną domenę. Po zalogowaniu się na domenę mamy możliwość dodać panel operatorski w zakładce devices (add HMI). Urządzenie można dołączyć na dwa sposoby: podaniem sesji i hasła, bądź karty aktywacji znajdującej się na odwrocie panela. Po dodaniu urządzenia do domeny, administrator ma możliwość przydzielić dostęp do danego panelu użytkownikom. Pomocnym oprogramowaniem do administracji panelem jest EasyAccess 2.0, który można pobrać ze strony: https://www.weintek.com/globalw/Download/Download.aspx
Po wykonaniu procesu i zainstalowaniu oprogramowania należy zalogować się na domenie oraz połączyć z panelem. Wchodząc w szczegóły panelu można w łatwy sposób można wgrać aktualizację oprogramowania (PC→Panel)bądź podejrzeć działanie panelu na żywo (cMT View).

Tags: EasyAccess 2.0, Połączenie zdalne Weintek, WeintekHMI, Połączenie zdalne

Produkty powiązane z tym wpisem

Comments

Write Comment

zamknij
Jedno konto - wiele możliwości
Kliknij, aby przeglądać produkty.
Twoja sesja nie wygaśnie. Po przełączeniu sklepu nadal będziesz zalogowany.