Przełącz sklep
szukaj
Pierwsze połączenie panela HMI Kinco GH070E z komputerem PC

Pierwsze połączenie panela HMI Kinco GH070E z komputerem PC

Posted By: Małgorzata Published: 28/05/2020 Times Read: 1627 Comments: 0

Opis HMI Kinco GH070E

Panel operatorski Kinco GH070E został wyposażony w dotykową, siedmiocalową matrycę rezystancyjną, podświetlaną za pomocą diod LED. Ekran typu TFT, umożliwia wyświetlanie obrazu z rozdzielczością 800 x 480 px, za pomocą 16.77 milionów kolorów.

Urządzenie pracuje w oparciu o 32-bitowy procesor typu RISC taktowany zegarem 792 MHz współpracując z 128 MB pamięci DDR3. Użytkownik ma do dyspozycji 128 MB pamięci Flash, którą można rozszerzyć podłączając pamięć USB lub kartę SD.

Na uwagę zasługuję liczna ilość portów komunikacyjnych. Panel został wyposażony w cztery porty COM umieszczone na dwóch złączach typu D-SUB, pozwalające na komunikację za pośrednictwem RS-232, RS-422 oraz RS-485. Dodatkowo HMI posiada port Ethernet, oraz złącze USB Host oraz USB Slave.

Należy podkreślić, że panel może zostać zaprogramowany za pośrednictwem darmowego oprogramowania narzędziowego Kinco DTools V3.2, dostępnego na stronie internetowej producenta.


Pierwsze połączenie panela HMI z komputerem PC


Połączenie komputera z urządzeniem wymaga znajomości jego adresu IP oraz portu urządzenia. W celu uzyskania tych informacji należy uruchomić menu serwisowe - nacisnąć i przytrzymać lewy górny róg ekranu podczas uruchamiania HMI, a następnie sprawdzić ustawienia sieciowe urządzenia.

Kolejnym krokiem jest połączenie komputera z panelem za pomocą kabla ethernetowego oraz konfiguracja karty sieciowej w taki sposób, aby PC znajdował się w tej samej podsieci co HMI.

Podczas pierwszego uruchamiania Kinco DTTools wyświetlone zostanie menu służące do stworzenia nowego projektu. Po wybraniu konkretnego modelu urządzenia oraz wprowadzeniu nazwy projektu, należy przejść do kolejnego okna klikając przycisk „Next”.

blog


Kolejne okno umożliwia skonfigurowanie parametrów komunikacyjnych urządzenia. Po lewej stronie widoczne są dostępne porty komunikacyjne, po prawej natomiast parametry konkretnego portu oraz możliwość zestawienia połączenia z urządzeniami zewnętrznymi wielu producentów za pośrednictwem jednego z predefiniowanych protokołów.

blog


Po zakończeniu konfiguracji i kliknięciu „Finish”, w głównym oknie programu pojawi się instancja zdefiniowanego panela operatorskiego. Widoczne okno służy do parametryzacji komunikacji z innymi urządzeniami. W celu połączenia HMI Kinco z PC, należy stworzyć nowe połączenie typu Ethernet z menu „Connector” po lewej stronie ekranu, przeciągając odpowiednią ikonę na pole robocze.


blog



Okno, które zostanie wyświetlone służy do konfiguracji połączenia sieciowego. Kliknięcie przycisku „Add” pozwoli na parametryzację połączenia panela HMI z komputerem PC.


 blog


Po konfiguracji urządzenie pojawi się na liście zdefiniowanych połączeń, wraz z zdefiniowanymi parametrami.


blog


Utworzona instancja jest widoczna w oknie roboczym jako zielona linia pomiędzy HMI a lewą stroną ekranu. 


Tak skonfigurowane połączenie powinno pozwolić na wgranie projektu i ustawień do panela. W tym celu należy kliknąć opcję „Download” z menu kontekstowego „Tools”. W oknie, które się pojawi należy wybrać elementy, które będą przesyłane oraz docelowe HMI, a następnie kliknąć przycisk „Download”.


blog

Tags: hmi kinco, połączenie HMI kinco z pc, konfiguracja paneli Kinco

Comments

Write Comment